Özel Arama
| Kapat |

Hemen Sorunu Sor, Cevapsız Kalmasın


Bilinmesi Gerekenler

Ad Soyad ve Mail kısmını lütfen doğru doldurun.

Sorulan her soru onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.

Bilişim , internet ve yazılım türünde olmayan sorular onaylanmayacaktır.

Ad, soyad ve mail kısmı boş sorular sistem tarafından engellenmektedir.

Kurallar çerçevesindeki her soru en kısa sürede yayınlanıp, cevap aranacaktır.

Bilgisayarımda kendi kendine "Clean This" diye bir program çıktı ve benden sistemi taratmamı istedi ve sadece tarat butonu aktifti. Önce taratttım sonra sistemi temizlemek için programın full sürümünü yüklememi istedi ve 89$ ödememi istedi. Bilgisayarımda en güncel Bit Defender mevcuttu ve virüs uyarısı vermedi yani bu virüsü tanımıyor! Sistem Task Bar çalışmıyor. Programlarda gözükmüyor. Windowsun Safe Modu Çalışmıyor. Windowsun Konsolu cmd çalışmıyor. Kısacası çözümü yok ve şu an çok yeni!

Cevap Ekle
"Clean This" virüsü henüz çıkmış bir virüs ve Hiçbir antivirüs tanımıyor hatta google da bile bir sonuç bulunamıyor bu virüs için.

Benim içinde tanışmak büyük bir şans oldu açıkçası! Ancak benim bilgisayarımda o an çalışan tüm programların listesi tutulduğu için üstesinden gelmem çok uzun sürmesede yeterince çıldırtmaya yetti!
O an sadece gog.exe dosyasının kullanıldığını gördükten sonra
Çift işletim sistemi kullandığım için Ubuntu ile girip gog.exe dosyasını silerek olayı hallettim.

ÇÖZÜMÜ:
Öncelikle windowun kendisinden çözüm üretmek imkansız! Çünkü ilk açılışta hiçbirşey başlamadan sadece bu virüs çalışıyor ve hiçbir tu kombinasyonuna izin vermiyor.

Çözüm1:
Linux cd'niz varsa linuxle girin windows dosyaları içerisinde "gog.exe" adlı bir programram dosyası bulucaksınız bunu silmeniz herşeyi çözücektir.

Çözüm2:
Başka bir arkadaşınız yada bilgisayarınız ile harddiskinize bağlanın tabiki virüslü olan windows kapalı olsun. Yine "gog.exe" dosyasını silin sorun çözülür.

Çözüm3:
Önemli olan bir şekilde "gog.exe" adlı dosyayı bulup silmeniz arattırdığınızda kısa sürede çıkıyor, kendini farklı dosya dizinlerine atmış olabilir o yüzden aratarak bulmanızı tavsiye ediyorum.

 "Clean This" virüsünü umarım kısa sürede virüs programlarıda tanır, rapor ettim ama bakalım..
Kolay gelsin "Clean This" siz daha temiz windowslara :))
Emre Çamalan yazdi.

Bilgisayar İnternet Yazılım